Galatasaray Riva’yı Resmen SATTI !

0
215

Galatasaray’ın satışa çıkardığı Riva ihalesi bugün sonuçlandı.. Galatasaray, Riva arazisi için ilk aşamada 942.4 Milyon TL alacak. İhaleyi başkan Özbek’in Galatasaraylı firma dediği; Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnş. AŞ. İş Ortaklığı kazandı.

Emlak Konut GYO bünyesinde yapılan ihaleye 7 firma katıldı. İhalede ilk olarak sözlü teklifler yapıldı, ardından ikinci oturumda yazılı tekliflere geçildi. Sözlü ihaleden sonra bir firma ihaleden çekildi. Yazılı tekliflere katılan 6 firmadan en yüksek teklifi Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnş. AŞ. İş Ortaklığı verdi.

Zarfların açılmasından sonra ihaleyi kazanan Fema İnşaat, toplamda 3 milyar 100 milyon lira teklif verdi. Bu paranın dağılımı ise şöyle; şirket payı gelir oranı yüzde 38, arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri 1 milyar 178 milyon lira olarak açıklandı.

Şirket payının %20’si Emlak Konut’a kalırken %80’i de Galatasaray’a kalmış oldu..  Bu da 942.4 Milyon TL‘ye denk gelmekte.. Galatasaray bu parayla tüm borçlarından kurtulmuş olacak. Başkan Dursun Özbek, satış sonrasında transfere yeşil ışık yaptı.. Mali FairPlay kurallarını da böylece Galatasaray tutturmuş olacak.

CEVAP VER