Arda Turan’dan Fatih Terim’e; Arkadan Konuşma!

0
19

Milli Takım’da sular durulmuyor.. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Kosova maçı sonrasında yaptığı açıklamalarla Arda Turan’a ağır suçlamalarda bulundu.. Bu konuşmanın ardından bir saat sonra NTVSPOR’a canlı olarak bağlanan Arda Turan, Fatih Terim’e cevap verdi.. En ağır sözü de ”Hocamız sürekli arkamdan konuşuyor” ifadesi oldu..

Arda Turan açıklamaları şu şekilde:

”Hiç kimsenin kendisine böyle davranması için akıl vermediğini ve yönlendirmediğini belirterek, şöyle konuştu: “Ülkemin formasını çok seviyorum ama bazı şeyleri içime sindiremiyorum. Milli takıma zarar veriyorum. Artık dönmek istemiyorum. Artık yararlı olacağımı düşünmüyorum. Beni kimse kullanmadı. Bazı hatalar yapmış olabilirim. Bazı arkadaşlar benimle birlikte milli takımı bırakmak istediler. Basın toplantısında gazetecilerin terk ettiğini görmedim. Farketmedim. Sabaha kadar terk etsinler. Ben bırakma kararı almıştım. Hayatım boyunca Bilal Meşe’yi o olaydan sonra ilk defa uçakta gördüm. Daha ne kadar onurlu davranabilirim? Yalandan kuru özür dileyip olmamış gibi mi davransaydım? Bence bu yaptığım daha onurlu. Tüm sorumluluğu üzerime aldım. Herkese hakkımı helal ediyorum. Hayatta en çok sevdiğim şeyi, uğruna en çok mücadele ettiğim şeyi 30 yaşında bıraktım. Bir kişi bile saygı duymayacak mı? İnşallah Dünya Kupası’na gideriz. İnşallah milli takım, Dünya Kupası’na gider. Biz de hep beraber tribünden destekleriz.”

Arda Turan kesin olarak Milli Takım’da oynamak istemediğini ifade etti. Ve en önemli açıklaması da kendisi ile bir kaç oyuncunun daha Milli Takımı bırakmayı düşündüğü oldu!

CEVAP VER